portal osiedli, dzielnic i miast

Gdynia Nawigator - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Nawigator - sprawy osiedlowe » Forum » Kredyty
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Kredyty

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Czw Kwi 28, 2011 23:48    Temat postu: Re: Kredyty

Witam Koleżanki i kolegów

co prawda z innego osiedla ale "podrzucę" kilka myśli może komuś się przydadzą przy kredycie Smile

pośrednicy typu Open pobierają swoje wynagrodzenie ale cena kredytu dla nas jest taka sam jak w placówce banku, możemy spokojnie umówić się na spotkanie
zalety: podpowiedzą które banki aktualnie chętniej udzielają kredytów, często jest tak że cenowo oferta super ale oferta wyłącznie dla 0,001% klientów, w przypadkach "trudniejszych" np. działalność, rozliczane inne kredytu itp. podpowiedzą w którym banku załatwimy to bezboleśnie,
wada: jeśli jesteśmy lepszym klientem w danym banku możemy wywalczyć lepsze warunki prowizji itp.

warto podpytać w ES czy jakiś bank nie ma dla ich klientów promocji i np. niższej prowizji - zawsze to parę złotych na urządzenie mieszkaniaSmile

przy kredycie walutowym warto zwrócić uwagę oprócz marży na spread, koszt na spreadzie mogą wzrosnąć nawet 3 krotnie,między 4%-12% Zły

zabezpieczenie przejściowe: czy w postaci podwyższonej marży czy w postaci ubezpieczenia i czy ubezpieczenie wykupujemy z góry np. na 3 lata /najgorsze rozwiązanie/ i kiedy "ściągają" po dostarczeniu odpisu z KW

Jeśli składasz wnioski w kilku bankach sam - trzeba im o tym powiedzieć - ważne przy weryfikacji w BIK

Od siebie pod walutę polecę Nordea, potwierdzę że banki z grupy getin zaliczają się do tych droższych, Millenium z kolej wszyscy moi znajomi wspominają jako drogę przez mękę Sad

powodzenia przy formalnościach kredytowych

pozdrawiam
AchtAchtel 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Mar 29, 2011 17:09
Posty: 7
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 17:03    Temat postu: www.osiedlenawigator.pl - Forum Mieszkańców

Cześć :>

Jako sąsiad z Nawigatora z budynku B1 chciałbym zaprosić Ciebie (Was) do forum, które utworzyłem specjalnie z myślą o Osiedlu Nawigator. Brak reklam, niekomercyjny charakter i przejrzystość mówią same za siebie Smile

Przepraszam, że wybrałem taką formę podesłania informacji, ale uważam, że będzie najskuteczniejsza - osobiście przeszkadza mi to, że mojeosiedle.pl leży średnio 2 razy w tygodniu.

Zapraszam i pozdrawiam!

Bartek oraz Asia z B1.
kokon2002 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Maj 02, 2011 21:50
Posty: 3
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 22:09    Temat postu: Re: www.osiedlenawigator.pl - Forum Mieszkańców

AchtAchtel napisał:
Cześć :>

Jako sąsiad z Nawigatora z budynku B1 chciałbym zaprosić Ciebie (Was) do forum, które utworzyłem specjalnie z myślą o Osiedlu Nawigator. Brak reklam, niekomercyjny charakter i przejrzystość mówią same za siebie Smile

Przepraszam, że wybrałem taką formę podesłania informacji, ale uważam, że będzie najskuteczniejsza - osobiście przeszkadza mi to, że mojeosiedle.pl leży średnio 2 razy w tygodniu.

Zapraszam i pozdrawiam!

Bartek oraz Asia z B1.
www.osiedlenawigator.pl


AchtAchtel - tylko czemu ma to służyć?!?!?

Z wszystkich portali osiedlowych jedno czy dwa jako tako zaistniały wśród mieszkańców osiedli. Zdecydowanie w świadomości internautów najpopularniejsze jest "moje..."

Co do stabilności przykład "krokusowego" mówi zupełnie co innego.
http://gdansk-krokusowe.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=23458

Nie wiem gdzie przeszkadzają Ci reklamy na "moim..." ?!?!? Ja ich nie zauważyłem.

Forma graficzna - jak dla mnie "mojego..." jest zdecydowanie czytelniejsza.

A kolejne forum podzieli mieszkańców osiedla na tych na "moim..." i tych na "osiedlu". ucierpi na tym wyłącznie komunikacja.

Bez sensu.
AchtAchtel 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Mar 29, 2011 17:09
Posty: 7
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 20:57    Temat postu: Re: www.osiedlenawigator.pl - Forum Mieszkańców

kokon2002 napisał:
AchtAchtel - tylko czemu ma to służyć?!?!?

Z wszystkich portali osiedlowych jedno czy dwa jako tako zaistniały wśród mieszkańców osiedli. Zdecydowanie w świadomości internautów najpopularniejsze jest "moje..."


Zgadzam się, ale co stoi na przeszkodzie utworzyć forum (nazwijmy je dedykowanym) dla Osiedla Nawigator? Co do popularności - nie zarzucam jej braku 'Forum Moje Osiedle', ale patrząc również np. po Osiedlu Morskim - większy ruch jest na tutaj http://osiedlemorskie.iq.pl/forum/.

kokon2002 napisał:
Co do stabilności przykład "krokusowego" mówi zupełnie co innego.
http://gdansk-krokusowe.mojeosiedle.pl/viewtopic.php?t=23458


Doświadczyłem padu kilkukrotnie. Wiadomo - może się zdarzyć, ale pech chciał, że dwukrotnie podczas pisania rozległego postu. Myślę, że zdajesz sobie sprawę jak to zniechęca.

kokon2002 napisał:
Nie wiem gdzie przeszkadzają Ci reklamy na "moim..." ?!?!? Ja ich nie zauważyłem.


Po prostu są. Nie kłują w oczy, ale są.

kokon2002 napisał:
Forma graficzna - jak dla mnie "mojego..." jest zdecydowanie czytelniejsza.


I to i to stoi na PHPBB, więc różnicy w czytelności nie widzę. Skłaniam się jednak ku tworzeniu kategorii postów - tutaj wszystko ląduje w 'jednym garnku' - po dwóch miesiącach odnajdywanie się na często odwiedzanym forum (np. Pogórze) nie jest łatwe - znam to z autopsji.

kokon2002 napisał:
A kolejne forum podzieli mieszkańców osiedla na tych na "moim..." i tych na "osiedlu". ucierpi na tym wyłącznie komunikacja.

Bez sensu.


Są tacy, którzy nigdy na żadnym forum się nie udzielą, są tacy, którzy szukają kontaktu od samego początku - ja śledzę sprawę Nawigatora od jakiegoś czasu i trochę pracy mnie kosztowało pozycjonowanie oraz utworzenie forum, a robiłem to z myślą, żeby komunikację usprawnić pomiędzy mieszkańcami, nie ją utrudnić.

Przyznaję się natomiast, że treść 'anonsu' mojego forum znalazła się w treści topicu przypadkowo i tutaj się kajam. Jeśli to możliwe - proszę o usunięcie mojego poprzedniego posta z adresem strony.[/url]
kokon2002 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Maj 02, 2011 21:50
Posty: 3
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Maj 04, 2011 10:05    Temat postu: Re: Kredyty

AchtAchtel to chyba nie ten temat na taką dyskusję Smile

żeby nikt nam nie zarzucił że karmią się dwa trolle krótko odpowiem i chyba skończymy bo widzę że każdy pozostanie przy swoim zdaniu.

Mówisz co szkodzi że będą dwa fora? Uważam, że jeśli byłoby to strony komercyjne to absolutnie nic! Niech ich będzie i 10. A każdy niech wybierze szybszą, tańszą bardziej niezawodną itp. Problem w tym że są to przedsięwzięcia niekomercyjne mające w swej idei służyć mieszkańcom danej dzielnicy czy osiedla. Kolejna "inicjatywa" tylko utrudnia komunikację bo nie łudźmy się że ktoś będzie z ważnymi sprawami komunikował się na 3 stronach.
Potwierdzasz moje słowa dwa, trzy fora cieszą się większą popularnością niż "moje..." ale zwróć też uwagę, że "moje..." tych osiedli również jest aktywne co potwierdza tezę wyżej.
Pytanie czy Twoje odniesie taki sukces?

Stabilność - nie komentuję nie mam nic nowego do dodania Smile

reklamy - przyznam że po Twojej odpowiedzi starannie zacząłem ich szukać, bo do tej pory myślałem że ich nie ma. zajęło mi to 10 min aż znalazłem pierwszą! myślę że jak na tak duży portal to ich praktycznie nie ma.

Czytelność - nie ma co się obrażać AchtAchtel - uwaga czysto użytkownika - wydaje się że wyszedł z Ciebie cały "informatyk" - z szacunkiem dla tej grupy Smile strona jak dla mnie jest słabo czytelna i nie ma dla mnie kompletnie znaczenia na czym to jest zrobione. Jest ciemna, długa aby dojść do końca trzeba ją przewinąć ze 3 razy no i "WG. CIEBIE" trzeba tworzyć kategorie. to że większość jest pusta i nie cieszy się zainteresowaniem nie ma znaczenia. Tylko po co na tym etapie utrudnianie szukania poprzez nadmierne rozbudowanie strony. Co do for osiedlowych to z reguły nie mają więcej niż 2-3 strony więc to nie taki problem coś odnaleźć no i zawsze pozostaje wyszukiwarka. Smile

A może dla poprawy komunikacji warto zrobić coś dla większej grupy? może jeśli masz kilka fajnych pomysłów podzielić się z twórcami "mojego..." i będzie efekt dla większej liczby ludzi? Bo wybacz ale podtrzymam swoją tezę że Twoje forum nie wnosi nic nowego. jest mało czytelne, dzieli komunikację na dwa kanały, nie ma w nic nowego czego by nie było na "moim..." a co mają np. inne fora dedykowane.

Przepraszam krótko nie wyszło.
AchtAchtel 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Mar 29, 2011 17:09
Posty: 7
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Śro Maj 04, 2011 14:11    Temat postu: Re: Kredyty

Również zgadzam się, że zaczynami pomału 'trollić', więc będzie krótko.

Czytelność - sprawa absolutnie indywidualna, ale podtrzymuję swoje zdanie - kategorie ułatwiają odnalezienie informacji. Wrzucanie 30 tematów od 'sprawy aranżacji' (często dublowane), poprzez sprawy opłat i np. spraw dostawców mieszają się. Wszystko w jednym garnku. Opcja 'szukaj' nie jest aż tak 'popularna' - więc myślę, że przechowywanie wszystkiego pod jedną kategorią znacząco ułatwia sprawę. Poza tym ten temat jest otwarty - każdy może coś zasugerować, nie obrażę się.

Nie kupowałem domeny oraz poświęcałem czas dla 'sukcesu'. Robię coś dla kogoś, nie dla siebie.

Ode mnie to wszystko - wyszło głupio, że w ogóle ta dyskusja ma tutaj miejsce przez moją nieuwagę.

Pozdrawiam,
Sąsiad z B1.
kokon2002 
   

Nowy na forum


Dołączył: Pon Maj 02, 2011 21:50
Posty: 3
Skąd: Gdynia

PostWysłany: Śro Maj 04, 2011 20:57    Temat postu: Re: Kredyty

To życzę bezproblemowego odbioru, bezstresowego urządzania i miłego mieszkania Very Happy Very Happy Very Happy (mam nadzieję że to nie trollowanie Wink )
JacentoS 
   

Zaglądajacy


Wiek: 43
Dołączył: Sob Sty 22, 2011 12:31
Posty: 20
Skąd: Gdynia Obłuże

PostWysłany: Śro Maj 04, 2011 22:00    Temat postu: Re: Kredyty

Jeszcze dobrze garażu nie widać, a sąsiedzi już się kłócą Wstyd

Ja doceniam obydwa fora i bardzo dobrze to o was świadczy, że robicie coś za nic.. Smile

hehe ale 3-cie forum to by było za dużo :p

Pozdrawiamy
warwick 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Wrz 23, 2010 21:28
Posty: 49
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Śro Maj 04, 2011 22:12    Temat postu: Re: Kredyty

A ja odniosłem wrażenie że Panowie jak wypadało, elegancko Very Happy - po wymianie zdań w imię - jak to określają "nie trollowania" - dali sobie spokój w zgodzie Very Happy Very Happy Very Happy
administrator 
   

Site Admin


Wiek: 47
Dołączył: Nie Lut 15, 2004 13:18
Posty: 1022
Skąd: ---

PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 1:18    Temat postu: Re: www.osiedlenawigator.pl - Forum Mieszkańców

AchtAchtel napisał:
Doświadczyłem padu kilkukrotnie. Wiadomo - może się zdarzyć, ale pech chciał, że dwukrotnie podczas pisania rozległego postu. Myślę, że zdajesz sobie sprawę jak to zniechęca.

a jaki był objaw tego padu? pusta strona czy "service temporarily unavailable"?

AchtAchtel napisał:
I to i to stoi na PHPBB, więc różnicy w czytelności nie widzę. Skłaniam się jednak ku tworzeniu kategorii postów - tutaj wszystko ląduje w 'jednym garnku' - po dwóch miesiącach odnajdywanie się na często odwiedzanym forum (np. Pogórze) nie jest łatwe - znam to z autopsji.

nic nie stoi na przeszkodzie, aby je tutaj utworzyć. Jeśli taka będzie wola mieszkańców - da radę założyć, nie ma problemu - proszę pisać Smile

dodam jeszcze, że również istnieje możliwość założenia forum zamkniętego (np jako kolejną ww. kategorię) - osoba wybrana spośród mieszkańców nadaje dostęp do forum (jednego lub więcej) zamkniętego.
AchtAchtel 
   

Początkujacy


Wiek: 38
Dołączył: Wto Mar 29, 2011 17:09
Posty: 7
Skąd: Gdynia-Pogórze

PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 13:10    Temat postu: Re: www.osiedlenawigator.pl - Forum Mieszkańców

administrator napisał:
a jaki był objaw tego padu? pusta strona czy "service temporarily unavailable"?


Strona zaczyna się ładować, przestaje po załadowaniu headera. Odpowiada na pingi bez strat, ale wygląda to tak jakby Apache był przeciążony. Problem o tyle charakterystyczny, że po minucie może ruszyć, a po kolejnej sytuacja się powtarza.
MagdalenaSS 
   

Nowy na forum


Wiek: 39
Dołączył: Pią Lut 08, 2013 8:47
Posty: 1
Skąd: Gdynia-Obłuże

PostWysłany: Wto Kwi 02, 2013 13:48    Temat postu: Re: Kredyty

Odświeżając nieco temat, polecam kontaktować się bezpośrednio z Eurostyl w sprawie kredytów, gdyż jak się okazuje czasami mają oni korzystne oferty z banków dla swoich klientów, oczywiście w zależności od aktualnych promocji itd. W moim przypadku okazało się to najbardziej skuteczne Smile
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama